Kocyk – azyl dla malucha

Zakup zestawu pościeli dla dzieci zawsze powinien zaczynać się od kocyka. Bez względu na to czy takie kocyki dla dzieci są maszynowo wyprodukowane czy ręcznie, są bardzo praktyczne. Zwłaszcza w trakcie pierwszego roku życia kocyk to doskonała opcja dla dzieci. Zapewnia ciepło i komfort przez cały dzień.

kocyk dla dziecka

Jeśli ceni się upodobanie do unikalnych przedmiotów – lepiej jest postawić na kocyk ręcznie robiony. Można też postawić na kocyki zdobione przez motywy z kreskówki i postacie bajkowe. Wiek oczywiście również odgrywa istotną rolę w doborze kocyka dla dzieci. W wieku sześciu miesięcy i powyżej, dzieci zaczynają być bardziej ruchliwe – a specjalny koc dla dziecka może mieć wtedy jeszcze większe znaczenie. Daje mu poczucie bezpieczeństwa, a brak poczucia bezpieczeństwa jest jednym z głównych problemów związanych z dziećmi.

300_0_productGfx_bf30a1cf3141f0ae601f13ea0db78b9e 1425540703-704 kocyki-kolderki-posciel-12164859_5377756651kocyk dla dziecka4

Zdjęcia pochodzą z bloga na temat kocyków dla dzieci.

W takich przypadkach wszelkie produkty sprzyjające zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa nie dopuszczają do rozwoju lęku w małych umysłach. Wtedy maluch w swoim wielkim wyzwaniu – odkrywaniu świata czuje się bezpieczniejszy.

Polecam artykuł o kocykach dla dzieci na http://swiat-rodzicow.pl/bawelniany-akrylowy-polarowy-czy-z-mikrofibry-jaki-wybrac-kocyk-dla-dziecka/

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *