Gdzie wybudować aby nie żałować?

Dla osób planujących budowę własnego dachu nad głową najważniejsze jest, aby na wybranej działce dało się w miarę wygodnie postawić dom. A to nie zawsze jest takie oczywiste.

Gdzie wybudować żeby nie żałować 1

W praktyce bywa tak, że działka położona przy ruchliwej ulicy w terenie zabudowanym, ale niesąsiadująca z żadną inną zabu­dowaną parcelą, nie nadaje się do zabudowy, bo nie ma jeszcze zatwierdzonego planu zagospodarowania na tym terenie, a obo­wiązujący plan zdążył wygasnąć. Szczęśliwie bywa też odwrot­nie, że działka leżąca w szczerym polu i z dala od zabudowań jest działką budowlaną.

Gdzie wybudować żeby nie żałować 3

Dlaczego tak ważną sprawą jest poznanie planu zagospodaro­wania przestrzennego? Najlepszą gwarancję, że upatrzona przez nas działka jest tym, czego szukamy, może nam dać plan zago­spodarowania przestrzennego, w którym określone jest przezna­czenie terenu, a także wymagania, jakie będzie musiał spełnić dom, który na nim powstanie. Wypis z planu możesz otrzymać w urzędzie gminy. Plany są też publikowane w Internecie, na stronach gminy lub powiatu.

Gdzie wybudować zeby nie żałować 2

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *